Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» Heyaaa.....
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyLun Apr 04, 2011 1:34 pm Scris de GKT_alinee

» How pure are you?
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyJoi Aug 27, 2009 12:23 pm Scris de Serena C.C.

» In acest moment
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyVin Aug 21, 2009 6:33 pm Scris de Velo

» Daca m'ai fi cunoscut...
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyJoi Aug 20, 2009 7:11 pm Scris de Velo

» Cum crezi ca te descuri la scoala?
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyJoi Aug 20, 2009 6:59 pm Scris de Velo

» Top 5 melodii preferate
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyJoi Aug 20, 2009 5:23 pm Scris de Féerie

» Ce animal ai fost in trecut?
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyJoi Aug 20, 2009 3:37 pm Scris de Velo

» Are you Spoiled?
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyJoi Aug 20, 2009 7:35 am Scris de Serena C.C.

» What Shugo Chara Guy Is For You?
Floare salbatica: Povestea unui tablou EmptyJoi Aug 20, 2009 7:31 am Scris de Serena C.C.

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Afiliere
Floare salbatica: Povestea unui tablou 20abaeu Floare salbatica: Povestea unui tablou 2d7aoax

Floare salbatica: Povestea unui tablou

In jos

Floare salbatica: Povestea unui tablou Empty Floare salbatica: Povestea unui tablou

Mesaj Scris de Jaqueline Mar Iun 16, 2009 2:32 am

Floare salbatica: Povestea unui tablou



"Era prea tarziu? Era prea devreme? Ce ora era? Intuneric. Un intuneric sumbru o inconjura. De cat timp era acolo? Cum a ajuns acolo? Unde era? Intrebari simple, intrebari fara raspuns. Ah, inca una. Cine era?"



Singura, iar. Tacere. Era mult prea liniste. De cat timp era acolo? De cat timp statea asa? Nemiscata, tacuta.. Sa strige dupa ajutor? Ce.. ce se intamplase? Nu isi auzea vocea. Surzise? Nu, nu are cum, putea sa auda foarte clar cum picura apa. Si atunci? Era muta? Dar..
O lumina puternica ii intrerupse sirul gandurilor. O femeie inalta, cu o privire metalica, imbracata in haine de matase statea in pragul unei usi mici, arcuite. Parul ei negru, prins intr-un coc strans era putin prafuit. Pe unde umblase? Parea de vita nobila.
-Le Ann. Vino cu mine.
Se uita putin mirata la femeie. Cine era Le Ann? Datorita luminii facute de usa deschisa putea sa vada mult mai bine camera in care se afla. De fapt, nici nu putea fi numit "camera" locul in care statea. Era o camaruta, o celula, extrem de prafuita, de piatra cu foarte multe scrijelituri. Era singura acolo. Se mai uita o data la femeie. Aceasta era nemiscata. Era asa frumoasa, parea o statuie.
-Nu acesta este numele meu. Un raspuns brusc. Ceva din adancul ei o facu sa tresara. Nume? Avea un nume? Dar care? Cine..
-Le Ann. Acesta e numele tau. Hai cu mine!























5 ANI MAI TARZIU























Statea sprijnita de un copac. Era asa de bine. Vantul batea lin, ducand mirosul florilor parfumate departe. Era vara. Soarele fierbinte de ascunse pentru cateva secunde efemere dupa niste nori jucausi. Dormea. Parfumul mirific al florilor o adormea mereu. Parul ei lung zbura usor in bataia bantului. Isi pierduse de mult palaria. Si cat ii placea. Era micuta, facuta special pentru ea, cu o floare albastra in fata. O luase vantul. Ceva fin o mangaie. O mana? Ce moale era. Un sentiment placut o cuprinse, care disparu asa de brusc cum aparu. Deschise ochii. Nu era nimeni acolo. Visase? Ce vis. Inchise pentru o secunda ochii si incerca sa isi imagineze castelul unde va locui. Asta era tot ce ii ramase. Sa viseze. A apartinut, probabil, candva unei familii de vita nobila. Insa nu isi putea amintii. Primele ei amintiri erau de la varsta de 10 ani, cand Lady Magdalene a gasit-o, intr-o celula, prafuita, speriata, plangand.


{/phew}

Hei. Stiu, a trecut o gramada de timp de cand nu am mai postat ceva pe aici. Gomene T_T. Dar m-am intors. E vacanta si eu sunt pregatita sa postez cat mai mult. XD
Anywayz, m-am intors cu o poveste noua. Sper sa va placa.
Si, nu, asta nu e primul capitol. E un fel de "teaser". Primul capitol o sa il postez curand. Smile

Enjoy
Jaqueline
Jaqueline
Gothic Waltz ~

Numarul mesajelor : 373
Varsta : 29
Localizare : Seika High
Data de inscriere : 26/08/2008

https://www.youtube.com/LiquidFantassy

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum