Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» Heyaaa.....
Shugo Chara!-info EmptyLun Apr 04, 2011 1:34 pm Scris de GKT_alinee

» How pure are you?
Shugo Chara!-info EmptyJoi Aug 27, 2009 12:23 pm Scris de Serena C.C.

» In acest moment
Shugo Chara!-info EmptyVin Aug 21, 2009 6:33 pm Scris de Velo

» Daca m'ai fi cunoscut...
Shugo Chara!-info EmptyJoi Aug 20, 2009 7:11 pm Scris de Velo

» Cum crezi ca te descuri la scoala?
Shugo Chara!-info EmptyJoi Aug 20, 2009 6:59 pm Scris de Velo

» Top 5 melodii preferate
Shugo Chara!-info EmptyJoi Aug 20, 2009 5:23 pm Scris de Féerie

» Ce animal ai fost in trecut?
Shugo Chara!-info EmptyJoi Aug 20, 2009 3:37 pm Scris de Velo

» Are you Spoiled?
Shugo Chara!-info EmptyJoi Aug 20, 2009 7:35 am Scris de Serena C.C.

» What Shugo Chara Guy Is For You?
Shugo Chara!-info EmptyJoi Aug 20, 2009 7:31 am Scris de Serena C.C.

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Afiliere
Shugo Chara!-info 20abaeu Shugo Chara!-info 2d7aoax

Shugo Chara!-info

In jos

Shugo Chara!-info Empty Shugo Chara!-info

Mesaj Scris de Blacky Mar Sept 09, 2008 10:15 am

Shugo Chara!-info Syugo_anime


Genres: comedy , magic , romance , supernatural
Themes: Magical Girl ,Magical Boy, male harem
Episodes:51-ongoing
Manga:7 volume


Rezumat

Fiecare copil are un ou în inima lui, care nu poate fi vazut de la inceput, un ou nascut din visele lor.Hinamori Amu, o membra a unui grup numit "Guardians", care protejeaza aceste oua pentru a nu deveni x-oua(ouă umplute cu resentimente si care cauzeaza o multime de probleme).Treaba lui Amu este de captura si aduce x-ouale la forma lor initiala. Ea face acest lucru cu ajutorul a trei Shugo Chara (spirite gardieni), Ran, Miki si Suu.
Multumita lor,ea isi poate schimba caracterul si abilitatile,și așa lupta împotriva unei misterioase organizatii Easter,al carei obiectiv este sa gaseasca oul special numit Embryon folosind x-ouale.

Scuzati traducerea lamentabila ..sunt sigura ca nu are nici un inteles asa ca voi pune si versiunea in engleza^^
Spoiler:


Impresi

Well mie mi se pare un anime destul de bun insa manga-ul este mult mai bun si foarte diferit de anime,uneori. M-am gandit ca daca voi posta cateva informatii poate ca veti incerca sa urmariti acest anime^^,insa cred ca nu multi sunt fani magical-girl ^^"...anyway anime-ul are o grafica foarte originala si nu lipsesc nici efectele speciale,care sunt foarte numeroase...coloana sonora este foarte buna ..Povestea nu e originala...pare o combinatie intre mai multe anime'uri gen Sailor Moon\Mew Mew power stuff...insa chiar si asa ma atrage mult
Personajele mele preferate sunt:
~Amu Hinamori-chiar ii admir caracterul si ca incearca sa se schimbe chiar daca acest lucru o sperie chiar ^^...e destul de puternica si matura..chiar merita sa fie personajul principal

Ikuto Tsukiyomi-mister black cat ^~^ este personajul meu masculin preferat...el este un baiat care cauta Embrionul (un ou care iti poate imdeplini orice dorinta) si lucreaza pentru Easter. El poseda o cheie numita Dumpty Key care este in pereche cu lacatul lui Amu numit Humpty Lock. La inceput era dusmanul lui Amu...Shugo Chara-ul lui se numeste Yoru, care are infatisare de pisica. Iat in trasnformare ii "cresc" urechi si coada de pisica...And he's really handsome too...

Utau Hoshina-este sora mai mica a lui Ikuto..ca si fratele ei,la inceput,lucreaza pentru compania Easter si ii ajuta pe acestia sa gaseasca Embryonul..Utau tine mult la fratele ei de aceea si ajuta compania aceasta...e foarte dragutza si chiar daca e personaj negativ e foarte faimoasa fiind o cantareata celebra si un foomodel de exceptie la varsta de 14 ani ...chiar daca la inceput nu ii pasa de ce face si doar doreste sa-l salveze pe Ikuto de malefica companie Easter va deveni buna cu ajutorul lui Amu care o va ajuta sa isi recapete increderea...De asemenea Utau poseda 2 spirite gardiene:Iru si Eru care o ajuta foarte mult

(!)As dori ca aceste informatii sa nu fie postate de alte persoane si pe alte forumuri..eu singura le-am tradus si nu vreau as le vad copiate^^

Deci cine urmareste acest anime?
Blacky
Blacky
JoKeR H

Numarul mesajelor : 253
Varsta : 29
Localizare : Somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
Data de inscriere : 22/08/2008

https://endless-waltz.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum